Salon to jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu. Często istnieje to miejsce, w jakim rodziny spędzają razem czas oraz rozmawiają. Jeśli szukasz sposobów na powiększenie swojego salonu, powinieneś rozważyć kilka rzeczy.

Pierwszą kwestią, o jakiej musisz pomyśleć, próbując powiększyć swój salon, jest układ mebli. Należy unikać umieszczania mebli przy ścianach bądź narożnikach, bowiem odetnie to tę przestrzeń od reszty pokoju. Miast tego spróbuj ustawić meble w taki sposób, aby pozostawić przestrzeń pomiędzy nimi, żeby nie wyglądało na to, że istnieje przeszkoda odgradzająca Twój salon od reszty domu.

Drugą rzeczą, którą możesz poczynić, by Twój mały salon wydawał się większy, jest dodanie luster albo opraw oświetleniowych na wszystkich czterech narożnikach ścian oraz sufitów. Stworzy to iluzję, która powoduje wrażenie, że w twoim domu jest bardzo mieszkania niż w rzeczywistości, a również pomoże odbijać światło, ażeby otrzymać jaśniejsze pomieszczenie.

Salon to najistotniejsze miejsce w domu. To miejsce, w jakim ludzie spotykają się, by odpocząć oraz zrelaksować się. To więcej miejsce, w jakim ludzie zabawiają gości i znajdują się z członkami rodziny. Salon powinien być skonstruowany w taki zabieg, żeby mógł pomieścić wszelkiego rodzaju spotkania. Najlepszym sposobem na to istnieje mienie obszernych miejsc do siedzenia, miejsca do rozrywki oraz jadalni. 

Oto niektóre z kwestii, które należy wziąć pod uwagę podczas projektowania salonu: wymagania przestrzenne, rozmiar oraz rozmieszczenie mebli, oświetlenie, kolorystyka, grafika oraz akcesoria.

Jadalnia jest ważną częścią domu. To miejsce, w jakim spotykają się rodziny oraz przyjaciele, żeby cieszyć się pysznym jedzeniem i właściwym towarzystwem. Jednakże sporo kobiet nie myśli o tym, jakże uczynić swoją jadalnię bardziej zachęcającą.

Wszystko rozpoczyna się od planu piętra, który zachęca do spożywania posiłków. Kluczem jest upewnienie się, że jest wystarczająco mnóstwo miejsca dla wszystkich, a zarazem wystarczająco dużo miejsca na stół i krzesła. Efektywny układ jadalni obejmuje sporo miejsca iNa środku znajduje się stół i krzesła, z przejściem dla gości, którzy mogą wejść od frontowych drzwi i usiąść. Ładne ustawienie mebli, takie jakże bankiety na całym obwodzie bądź sofa w kształcie litery L, zapewnia wygodne miejsce do siedzenia, a także może być jako dodatkowe miejsce do siedzenia podczas przyjęć. To właśnie dwa przykłady owego, jakże możesz stworzyć swoją jadalnię bardziej zachęcającą.

Przytulny rozkład sypialni to idealna przestrzeń do relaksu i regeneracji sił. Winien być zaprojektowany w taki sposób, żeby zapewniał to, co najwłaściwsze ze wszystkich światów – komfort, prywatność oraz przestrzeń.

Podczas projektowania planu sypialni należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Jednym z najistotniejszych jest budżet, od którego zależy rodzaj mebli, które możesz zakupić.